Yaşam

Ümit Özdağ ile Kılıçdaroğlu arasındaki gizli anlaşmanın maddeleri

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleri öncesinde Türk siyasi tarihinin en skandal olayları yaşandı.

Seçim sürecinde muhalefetin koltuk müzakereleri tüm sürece damgasını vurdu.

Muhalefet müzakereleri

Bunlar arasında en büyük skandal ise ikinci cinsiyet muhalefetin adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında imzalanan protokol oldu.

İlk seçimden önce seçimi Kemal Kılıçdaroğlu kazanırsa ülkenin bölüneceğini söyleyen Özdağ, Kılıçdaroğlu ile masaya oturup bakanlığı pazarladı.

Özdağ ile Kılıçdaroğlu arasında gizli anlaşma

Bu pazarlık seçimden sonra ortaya çıkarken Kılıçdaroğlu’nun Özdağ’a 3 bakanlık ve Milli İstihbarat Teşkilatı’na verdiği öğrenildi.

Ümit Özdağ’ın açıkladığı anlaşma ilk olarak CHP Sözcüsü Faik Öztrak tarafından yalanlanırken, Kılıçdaroğlu iddiayı doğruladı.

Böylece Özdağ ile Kılıçdaroğlu arasındaki anlaşmadan sadece Millet İttifakı üyelerinin değil, CHP’nin en değerli kadrosunun da habersiz olduğu ortaya çıktı.

Ümit Özdağ ve Kemal Kılıçdaroğlu

Görüşme yaptığı 3 bakanlığı açıkladı

Özdağ bu kez büyük tepkiye neden olan bu gizli anlaşmanın unsurlarını açıkladı.

Bahar Feyzan’a konuşan Ümit Özdağ, seçimin kazanılması halinde İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Milli İstihbarat Teşkilatı’nın kendilerine verileceğini duyurdu.

“İlk defa açıklıyorum”

Özdağ şunları söyledi:

“En önemlisi İçişleri Bakanlığı, konuştuğumuz bakanlıklar Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığıydı. İlk defa açıklıyorum. Bunlarda yazılı metinde anlaşamadık. Hatta konuştuk. Bakanlıkların bölünmesi konusunu da konuştuk. Milli İstihbarat Teşkilatı konusunu da konuştuk. İhtiyaç konuşuldu.”

haberdogansar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu