Haber

‘NATO, Rusya ile olası bir çatışmaya karşı yeni savunma planları geliştirdi’

NATO Askeri Komite Lideri Amiral Rob BauerGazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya ile olası bir çatışmaya yönelik geliştirilen savunma planının, geçtiğimiz yaz Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta düzenlenen Kuzey Atlantik İttifakı zirvesinde onaylandığını söyledi.

Gazeteciler NATO’nun Rusya’yı gerçek bir tehdit olarak görüp görmediğiBauer “Savunma planlarımızda ve stratejimizde ittifaka yönelik iki ana tehdide dikkat çekiyoruz. Bunlar; Rusya ve terörist gruplar. Rusya’yı NATO’ya tehdit olarak görüyoruz. Savunma planlarımız da tam olarak buna yöneliktir. Biz bir savunma ittifakıyız ve buna hazırlıklı olmalıyız, hazırız ve hazırlanmaya devam ediyoruz.” o cevapladı.

Daha önce Alman Bild gazetesi, Alman Silahlı Kuvvetleri’nin (Bundeswehr) ‘gizli’ belgelerine dayanarak paylaştığı haberinde, Rusya’nın NATO’nun doğu kanadına nasıl saldırılacağına dair bir plan hazırladığını iddia etmişti.

Öte yandan Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Bild gazetesinin son dönemde uydurma haberler yayınlamaktan çekinmediğini belirtti.

kapakli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu