Ekonomi

Morgan Stanley, kalıcı endişeler nedeniyle AMD hisse fiyatı tahminini düşürdü

Morgan Stanley, Pazartesi günü yayınladığı yeni bir raporda AMD (NASDAQ:AMD) hisseleri için fiyat hedefini 193 dolardan 177 dolara düşürdü. Finans kuruluşu, hisse senedini Overweight notuyla tavsiye etmeye devam ediyor.

Banka, uzun vadeli çekinceleri olsa da, AMD’nin işine ve hisse senedine uzun bir gelecek için olumlu bir bakış açısına sahip olduklarını kabul ediyor. Bununla birlikte, AMD’nin kazançlarına ilişkin bakış açıları belirsiz.

Bankanın analistleri, “AMD bu kazanç sezonunda oldukça tartışılan bir hisse senedi, ana faaliyetlerinde belirsiz koşullarla karşı karşıya ve NVIDIA’nın Blackwell işlemcisinin beklenen sürümü nedeniyle yapay zeka alanında stratejik sorularla karşı karşıya” ifadelerini kullandı. “Gelecek için iyimserliğimizi koruyoruz, ancak bu sorunlar nedeniyle bu kazanç raporunun önemli bir itici güç olarak hareket etmesini beklemiyoruz.”

AMD’nin ana faaliyetlerine ilişkin beklenti, AMD’nin birinci ve ikinci çeyreğe ilişkin gelir tahminlerinin tahminlerle uyumlu olacağı yönünde.

Morgan Stanley, “Kişisel bilgisayar pazarı ikinci çeyrek için normalden biraz daha zayıf görünüyor, ancak sunucu pazarının daha güçlü olacağı tahmin ediliyor ve XLNX’in performansı en düşük noktasına ulaşıyor” yorumunu yaptı. “Yılın ikinci yarısına ilişkin mali sonuçlar XLNX’in performansında henüz belirgin olmayan bir dönüşe veya diğer alanlardaki güçlü performansa bağlı olacak ve ikinci yarı için bazı olası zorluklar öngörüyoruz.”

Ayrıca banka, NVIDIA’nın Blackwell işlemcisinin yakında piyasaya sürülmesiyle ilgili yapay zeka alanındaki stratejik sorulara ve NVIDIA’nın agresif fiyatlandırma stratejisine rağmen görüşlerinin değişmediğini belirtiyor.

Sonuç olarak Morgan Stanley, AMD’nin uyum yeteneği gösterdiğine inanıyor ve banka AMD’nin ürün geliştirme açısından etkili bir şekilde yanıt verebileceğini bekliyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu