Ekonomi

Marpai yeni finansman koşullarını ve 1,7 milyon dolarlık finansmanı güvence altına aldı

NEW YORK – Marpai, Inc., kendi kendini finanse eden kullanıcı sağlık planları sunan bir Üçüncü Taraf Yönetici (TPA) şirketi. (NASDAQ:MRAI), ödeme planı için AXA SA ile yeniden görüştü ve Libertas Funding, LLC’den ek finansman sağladı. AXA ile yapılan değişiklik, Marpai’ye ödeme koşullarında bir uzatma olanağı sunarak 2024 ödeme yükümlülüğünü 473.688 $’a düşürüyor ve diğer ödemeler 2025’e erteleniyor. Ayrıca AXA, Marpai’nin belirli koşulları yerine getirmesi durumunda toplam ödeme yükümlülüklerinde 3 milyon $’a kadar olası bir azalmayı kabul etti. Ulusal menkul kıymetler borsasında kote olmaya devam etmek de dahil olmak üzere kriterler.

Marpai CEO’su Damien Lamendola, yıl içinde şirkete 3 milyon dolarlık sermaye yatırımı yapma taahhüdünde bulunarak şirkete olan güvenini pekiştirdi. Lamendola, “AXA’daki ekibe katılmaktan, potansiyel olarak işimiz için değerli bir çıkıntıyı ortadan kaldırmaktan ve Şirketin büyüme eylemlerimizi agresif bir şekilde ilerletmesine olanak tanımaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Ayrı bir anlaşmada Marpai, 2016’dan bu yana küçük ve orta ölçekli işletmelere 2,6 milyar doların üzerinde finansman sağladığı bilinen Libertas’tan 1,7 milyon dolar gelir bazlı finansman aldı. Fonların kısa vadeli işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılaması bekleniyor. Marpai’nin hissedarların sulandırılmasına yol açmadan operasyonel planlarına devam etmesini sağlamak. Marpai’nin Mali İşler Direktörü Steve Johnson, “Libertas, Marpai’ye, hissedarlarımızı sulandırmadan işletme planımızı uygulamaya devam etmemizi sağlayan esnek sermaye sağladı” dedi.

Marpai ülke çapında faaliyet göstermekte, önde gelen sağlayıcı ağlarına erişim sunmakta ve çalışanlarının sağlık yardımlarını kendisi finanse eden işverenlere sağlık planı hizmetleri sunmaktadır. Marpai’nin de bir modül olduğu TPA pazarı, yıllık 1 trilyon doların üzerinde tazminat talebini temsil ediyor.

Bu finansal haber bir basın bültenine dayanmaktadır ve herhangi bir bağımsız analiz veya görüşü yansıtmamaktadır. Basın bülteninde yer alan ileriye dönük ifadeler riskler ve belirsizlikler içermektedir ve fiili sonuçlar beklenenlerden farklı olabilir. Yatırımcıların, şirket ve bu tür ileriye dönük beyanların içerdiği potansiyel riskler hakkında daha ayrıntılı bilgi için Marpai’nin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu dosyaları okuması teşvik edilmektedir.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

gundogmushaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu