Haber

İsrail ablukaya aldığı Şifa Hastanesi’nden çekildi! Korkunç manzara ortaya çıktı

7 Ekim’den bu yana Gazze‘ye ölüm yağdıran İsrail, El Şifa Hastanesi’nden çekildi. Askerlerin çekilmesinin ardından enkaza dönen hastaneye gelen Gazzeliler yakınlarının cansız bedenlerini bulmaya çalıştı.

İSRAİL KATLİAMI “BAŞARILI OPERASYON” DİYE DUYURDU

İsrail‘in Hamas’a karşı “en büyük ve en başarılı operasyon” olarak duyurduğu ablukada aralarında üst düzey görevlilerin de bulunduğu en az 200 Hamas üyesinin öldürüldüğü, silah, para ve değerli istihbarata el konulduğu belirtildi.

Bölge sakini Yahia Abu Auf, hastanenin içinde hâlâ hastaların, sağlık çalışanlarının ve yerinden edilmiş kişilerin bulunduğunu belirterek çok sayıda hastanın yakındaki Al-Ahli Hastanesi’ne götürüldüğünü ve İsrail kuvvvetlerinin hastanedeki mezarlığın üzerinden geçtiğini söyledi.

‘Durum tarif edilemez. İşgal burada tüm yaşam duygusunu yok etti’ dedi.

GAZZE SAĞLIK BAKANLIĞI: YIKIMIN BOYUTU ÇOK BÜYÜK

Hamas yönetimindeki Gazze‘deki Sağlık Bakanlığı, İsrail’in ağır hava saldırıları ve tank ateşleri sonrasında hastane çevresindeki binalardaki yıkımın boyutunun çok büyük olduğunu açıkladı.

Bakanlık, hastanenin tamamen hizmet dışı olduğunu belirterek çevrede çürümüş çok sayıda cansız beden bulunduğunu bildirdi. Bir doktor AFP’ye 20’den fazla cesedin çıkarıldığını, bunların bazılarının geri çekilen araçlar tarafından ezildiğini söyledi.

GAZZE’DE CAN KAYBI 32 BİN 845’E YÜKSELDİ

Gazze‘deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne 178 gündür sürdürdüğü saldırılara ilişkin bilgi verdi.

Kudra, İsrail güçlerinin son 24 saatte Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 63 Filistinlinin daha hayatını kaybettiğini, 94 Filistinlinin yaralandığını belirtti.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda yaşamını yitirenlerin sayısının 32 bin 845’e çıktığını aktaran Kudra, yaralı sayısının da 75 bin 392’ye ulaştığını kaydetti.

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kudra, hala enkaz altında ve yol kenarlarında ölülerin bulunduğunu ancak İsrail güçlerinin engellemesi nedeniyle sağlık ekipleri ile sivil savunma görevlilerinin cenazelere ulaşamadığını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu