Elazığ Amatör Küme U16 ve U14 Ligi şampiyonları belli oldu
![](https://iscehisarhaber.com.tr/wp-content/uploads/2022/12/elazig-amator-kume-u16-ve-u14-ligi-sampiyonlari-belli-oldu-tUBbFlOK.webp)
Elazığ Amatör Küme U16 ve U14 Ligi şampiyonları belli oldu. U16 Ligi’nde mutlu sona ulaşan takımlar Elazığ İl Özel İdarespor, U14 Ligi’nde ise Elazığ Yolspor oldu.
2022-2023 Futbol Sezonu U16 Ligi, 2 kümede 8 takımın katılımıyla 29 Ekim’de Elazığ’da başladı. Grup ve yarı final sonunda finale kalan İl Özel İdarespor ile Elazığ Yolspor final maçında karşı karşıya geldi. Elazığ İl Özel İdarespor maçı 5-1 kazanarak U16 Ligi’nde şampiyonluğa ulaştı.
Elazığ Yolspor U14 Ligi’nde şampiyon oldu. Grup sonunda ve yarı final sonunda finale kalan Paluspor ve Elazığ Yolspor rakibini 2-1 mağlup ederek U14 Ligi’nde şampiyon oldu. Her iki takım da Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirleyeceği tarihlerdeki Türkiye Finallerinde Elazığ’ı temsil edecek. – ELAZIĞ