Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Akbelen’ mesajı… Enflasyonda tek haneli hedef

ANKARA (İĞFA)– Yoğun gündemle Beştepe’de toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yaklaşık 3,5 saat sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabinenin ardından yaptığı “Millete Hitap” konuşmasında “Akbelen” mesajı verdi.

Türkiye son 21 yılda toplam 6 milyar 572 milyon fidanı toprağa kazandırarak bu alanda kırılması zor bir rekora imza attı. belirlenir” dedi.

Kemerköy’deki termik santralin ekonomiye 1 milyar dolar katkı sağladığını ifade eden Erdoğan, “Felaket yelkenlerini şişirmek isteyenler hüsrana uğrar. Kampanyayı çevre duyarlılığı ile anlatmak mümkün değil. Biz umursamıyoruz. çevreci görünümlü marjinaller, işimize bakarız.”

Türkiye’nin ihracatını 35 milyar dolardan 254 milyar dolara çıkardıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, istihdamı 19 milyon kişiden 32 milyon kişiye çıkardıklarını söyledi. Erdoğan, iktidarları süresince ürettikleri 15 trilyon dolarlık milli gelirin 3,7 milyar dolarını yatırıma ayırdıklarını kaydetti.

ENFLASYONU TEK HANELİNE İNDİRECEĞİZ

“Son 21 yılın ortalama enflasyonu yüzde 15’in altında” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, iç ve dış birçok tesadüfi sıkıntının üst üste binmesi nedeniyle tek haneli rakamlara yükselen enflasyonu yeniden düşüreceklerini söyledi.

“ZAMAN YORULSA BİLE KALBİMİZİN ÖNEMİ YOK”

“Bu kritik dönemde yapmamız gereken, ülkenin milli çıkarlarını ve çocuklarımızın geleceğini küçük beklenti ve kaygıların önüne koymaktır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Zaman yorulsa da kalbimiz asla yorulmaz. Ülkemize kazandıracak çok eserimiz, milletimize yapacağımız çok hizmet var.” Sabrınız için teşekkür ederim. İnşallah tarihi dönüm noktasını tamamladıktan sonra Türk Yüzyılı’nın basamaklarını hep birlikte tırmanmaya devam edeceğiz.”

Deprem bölgesinde yapılaşmaya hız kazandıracak Yerinde Dönüşüm Projesi’ne kısa sürede 160 bin başvuru aldıklarını ifade eden Erdoğan, izleri silmek için 680 bin yeni konut yapmak için kolları sıvadıklarını söyledi. 6 Şubat depremlerinden, depreme hazırlanmak için ülke genelinde 6,5 milyon evi dönüştürmeyi hedefliyorlar. Erdoğan, 15 Ağustos’a kadar çadır ve tesislerde kalan afetzedelerimizin tamamını konteynerlere taşıyacaklarını bildirdi.

kirikhanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu