Ekonomi

BIST 30 endeks sözleşmesi VİOP’ta düşüşle başladı

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) Ağustos ayı BIST 30 endeksine dayalı sözleşme yüzde 0,2 kayıpla güne 7.550,00 puandan başladı.

Açılış seansında Ağustos vadeli işlem sözleşmesi, bir önceki normal seans kapanışının yüzde 0,2 altında 7.550,00’den işlem gördü.

Dün alım rotası izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 1,2 üzerinde 7.564,25 puandan kapattı. Endeks kontratı akşam seansında 7.558,00 puana geriledi.

ABD’de devam eden bilanço sezonunda şirketlerin finansal sonuçlarından gelen karışık sinyaller ve ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikasına ilişkin belirsizlikler küresel piyasalarda taraf aramaya devam ediyor.

Analistler, dün ilk kez işsiz başvuru sayısındaki düşüşün ardından soru işaretlerinin daha da arttığını, ABD’de haftalık işsizlik başvurularındaki beklenmedik düşüşün daha güçlü bir istihdam raporuna işaret ettiğini söyledi.

Türkiye’de Resmi Gazete’de yayımlanan açıklamaya göre kur korumalı hesaplara yüzde 15 oranında zorunlu karşılık tesis etme zorunluluğu getirildi.

Analistler, yurt içi ve yurt dışında bilgi gündeminin sakin olduğunu belirterek, endeks sözleşmesinde 7 bin 600 ve 7 bin 700 puanın direnç, 7 bin 500 ve 7 bin 400 puanın ise takviye konumunda olduğuna dikkat çekti.

haber-balya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu