Ekonomi

Yellen, ülkelerin borçlarının zamanında yeniden yapılandırılması çağrısında bulundu

ABD Hazine Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Yellen’ın Uluslararası Para ve Finans Komitesi’ne (IMFC) başkanlık eden İspanya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Nadia Calvino ile bir araya geldiği bildirildi.

Yellen’in yaptığı açıklamada, ödenmemiş borç yapılandırma davalarını sonuçlandırmak için “zamanında hareket etmenin” önemini vurguladığı bildirildi.

Açıklamada ayrıca, Yellen’in ABD Lideri Joe Biden yönetiminin, Uluslararası Para Fonu (IMF) Yoksulluğu Azaltma ve Büyüme Güven Fonu ile Dayanıklılık ve Sürdürülebilir Güven Fonu’na 21 milyar dolara yakın kredi sağlamak için Kongre’den izin istediği bildirildi.

Yellen, IMF Başkanı Georgieva ile de görüştü

Öte yandan ABD Hazine Bakanlığı’ndan yapılan bir diğer açıklamada Yellen, önümüzdeki hafta yapılacak IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantıları öncesinde IMF Lideri Kristalina Georgieva ile de bir araya geldi.

Toplantıda Yellen ve Georgieva, küresel ekonomik görünüm, ABD finans sektöründeki son gelişmeler ve düşük gelirli ve savunmasız ülkeler için bir dayanak sağlama ihtiyacının yanı sıra 15,6 milyar dolarlık yeni finansman paketi de dahil olmak üzere öncelikli konuları ele aldı. Ukrayna’ya verildi. aktarıldı.

Yellen yaptığı açıklamada, IMF’yi borç sorunu yaşayan düşük ve orta gelirli ülkeleri destekleme çabalarını derinleştirmeye çağırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu