Haber

VGM Burs başvuruları ne zaman başlayacak? VGM Burs başvuruları hangi tarihte başlıyor?

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM Burslarından faydalanmak isteyenler tarafından VGM Burs müracaatları ne vakit başlayacak? Sorusu epey merak ediliyor ve arama motorlarında araştırılıyor. Bu haberimizde öğrencilerin gündeminde yer almakta olan VGM Burs müracaatları ne vakit başlayacak? Sorusunu yanıtladık. Pekala, VGM Burs müracaatları ne vakit başlayacak? VGM Burs müracaatları hangi tarihte başlıyor?

VGM BURS MÜRACAATLARI NE VAKİT BAŞLAYACAK?

Vakıflar Genel Müdürlüğü – VGM Burs müracaatları şimdi başlamamış olup, burs müracaatlarının 21 – 30 Kasım 2022 tarihleri ortasında alınması öngörülüyor.

VGM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğrenim ve yükseköğrenim burs müracaatları kurum web sitesi www.vgm.gov.tr üzerinden alınır. Gerek ortaöğrenim eğitim yardımı müracaatları gerekse yükseköğrenim burs müracaatları her eğitim yılının başında Genel Müdürlükçe belirlenen tarihler ortasında alınır.

VGM BURS FİYATLARI NE KADAR?

VGM tarafından yapılan açıklamaya nazaran 2022-2023 eğitim öğretim periyodunda ortaöğretim öğrencilerine aylık 200 TL, yükseköğrenim öğrencilerine ise aylık 650 TL burs ödemesi yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu