Teknoloji

Netflix’ten sürpriz uygulama: Netflix Game Controller uygulaması nedir, ne işe yarar?

Netflix’in video oyunlarına olan ilgisi, şirketin iOS cihazlar için özel bir oyun kumandası uygulaması yayınlamasıyla devam ediyor. Basitçe ” Netflix Oyun Kumandası“adlı uygulama, cihazı TV’nizle eşleştirdiğinizde telefonunuzu veya tabletinizi oyun kumandası olarak kullanmanızı sağlıyor.

Bu uygulama Yapılan açıklama, Netflix’in yakında oyunları TV’lere de getireceğini gösteriyor. Uygulama sayesinde Netflix’in servisi üzerinden sunulan oyunları TV’de oynayabilecek ve taşınabilir cihazlardan kontrol edebileceksiniz.

Uygulama şu anda indirilebilir olsa da, diğer ayrıntılar şu anda bilinmiyor. Örneğin, hangi oyunları destekleyeceğini veya eşleştirme süreciyle ilgili herhangi bir ayrıntıyı bilmiyoruz. Yalnızca uygulama açıklamasında Oyun kumandası işlevinin yakında Netflix’e geleceği belirtiliyor.

Şirketin bağımsız bir oyun yayıncısı olarak büyümesi göz önüne alındığında, bu büyük bir sürpriz değil. Netflix Games, son iki yılda 70’e yakın oyun yayınladı ; bazılarına normal Netflix yayın uygulaması aracılığıyla erişilebilirken, diğerlerine taşınabilir cihazlardan ve oyun konsollarından erişilebilir. Oxenfree II: Kayıp Sinyaller Bunun gibi eleştirmenlerce beğenilen oyunlar, tek seferlik oyunlar değildir. Zira, Oxenfree’nin geliştiricisidir Night School, Netflix’in önde gelen kurum içi stüdyosu haline geldi.

Önümüzdeki aylarda Netflix platformuna daha fazla oyunun gelmesiyle birlikte hikaye anlatıcıları, Kağıt iziVe Anıt Vadisi serisi bağımsız yapımlar dahil. Ayrıca bir Assassin’s Creedoyun ve mobil oyun LEGO’nun bir bağlantı noktası da hazırlanıyor: Kutusuz Eski Kahramanlar . Bu oyunlardan bazılarını oynamak için yakın zamanda piyasaya sürülen kontrolcü uygulamasını kullanabileceğinizi düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu