Haber

İsyancılar Moskova yolunda, Putin nerede? Kaçtığı iddialarına Kremlin’den jet yanıtı

Rus yönetimine karşı isyan başlatan Wagner Kümesi’nin girdiği Rostov ve Voronej’de askeri hareketlilik sürüyor. Bazı noktalarda sıcak çatışmalar yaşanırken, Putin’in ülkeyi terk ettiği iddiaları ortaya atıldı. Kremlin Sözcüsü Peskov, “Putin Kremlin’de. Çalışıyor” dedi.

MEDVEDEV ŞEHİR DEĞİŞTİRMESİNİ DE ÖNERDİ

Putin’in sağ kolu olan eski Başbakan Medvedev’in de ailesi ve yardımcılarıyla birlikte Moskova’dan ayrıldığı iddia edildi. Putin’in, Wagner güçlerinin hedef olarak belirlediği başkent Moskova’dan başka bir şehre veya ülkeye taşınmış olabileceği yönünde söylentiler çıktı. Kremlin bu iddiaları açıkça yalanladı.

SABAH KAMERALARA MEYDAN OKUYUN

Öte yandan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, isyana karşı sessizliğini sabah saatlerinde bozdu. “Mücadelemize devam ediyoruz. Bin yıllık bir tarihimiz var ve şimdi tarihimiz inşa ediliyor. Birlik olmalıyız. Artık hiçbir şeyin önemi yok. Düşmanlarımız birliğimizi bozmaya çalışıyor. Askerlerimiz artık yanımızda duruyor.” söz konusu.

“BÖYLE GİRİŞİMLER ÜLKEMİZİ GERİ DÖNDÜRÜYOR”

Putin konuşmasının devamında sözlerini sertleştirerek, “Buradaki tüm askeri unsurlara talimatım var. Halkımızın güvenliği ve bağımsızlığı için mücadele edeceksiniz. Rusya’yı çok güçlü bir ülke haline getirdik. birliğimizi bozacak girişimlerden vazgeçilmelidir.Bu tür girişimler ülkemizi sırt sırta vermelidir.” bıçaklamaktır.

“BU HALKIMIZ İÇİN BİR SAVAŞ

Bugün devletimizi her şekilde savunmaya hazırız. Bu hain. Şu anda askerlerimize destek olmak istiyoruz. Artık Wagner’in güçlerinin arasında hainler var. Silahlı bir ayaklanma ve rastgele bir iç ayaklanma Rusya’ya, halkımıza bir darbedir. Onu cezalandıracağız. Cezası ağır olacaktır.

“BU HATADAN DÖNÜŞ”

Hem kanun önünde hem de vatandaş önünde cezasını çekecekler. Şu anda bir Rusya vatandaşı olarak elimden gelenin en iyisini yapacağım. Yeter ki halkımıza karşı silahını kaldıran cezalandırılsın. Bu hatadan uzaklaşın ve bu hatayı yapmayın.”

gazipasaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu