Haber

Bornova Belediye Başkanı Eşki, Eğridere’de Mahalle Ziyaretlerine Devam Ediyor

(İZMİR)- Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, mahalle ziyaretlerine Eğridere’de devam etti. Mahalledeki sorunları ve ihtiyaçları yerinde tespit eden Başkan Eşki, “Temel amacımız buralarda yaşayan insanlarımızın köy yaşantısından kopmaması, tarım ve hayvancılığın daha da geliştirilmesi. Bunu da canlı hayvan ve kümes desteği vererek yapacağız” diye konuştu.

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, mahalle ziyaretlerine eski köy yerleşimlerinden Eğridere’de sürdürdü. İnceleme gezisine Başkan Eşki’nin yanı sıra ilgili başkan yardımcıları, birim müdürleri ve Mahalle Muhtarı Turgut Karabaş da katıldı.

Mahalle sakinleri ile sohbet eden Başkan Ömer Eşki, mahalledeki sorunları ve ihtiyaçları yerinde tespit etti. Başkan Eşki, “Yerelden kalkınmanın sağlanması amacıyla şu anda mahalle statüsünde olan eski köy yerleşimlerinin ‘kırsal mahalle’ye dönmesinin faydalı olacağına inanıyorum. Bu sayede köylerimizde yeniden tarımsal üretimin artması mümkün olacaktır” şeklinde konuştu.

KIRSAL KALKINMA İÇİN STATÜ DEĞİŞİMİ

Eğridere’nin konumu itibariyle sadece Bornova’nın değil İzmir’in en güzel yerleri arasında olduğunu ifade eden Başkan Eşki, “Köylerimizi gezmeye başladık. Seçim döneminde köylerimizin kırsal mahalle statüsü alması için vatandaşlarımızın isteği doğrultusunda çaba harcıyacağımızı söylemiştik. Köylerimizin gelişmesi için bunun mutlaka yapılması gerekiyor. Bu yönde gerekli girişimlerde bulunacağız. Temel amacımız buralarda yaşayan insanlarımızın köy yaşantısından kopmaması, tarım ve hayvancılığın daha da geliştirilmesi. Bunu da canlı hayvan ve kümes desteği vererek yapacağız” diye konuştu.

Başkan Eşki, düğün salonu, futbol sahası ve yollarla ilgili gerekli çalışma ve yatırımların en kısa sürede yapılacağını da söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu